Tulosarkisto > Tulokset 2017 > Ampumahiihdon SM-kisat normaalimatka 26.3.2017 Oulun Hiihtoseura

Ampumahiihdon SM 26.3.2017 Normaalikisa Oulun Hiihtoseura

Nyl 15,0 km ( 3+3+3+3+3 )

 1. 13 Jessika Rolig Ahveniston Ampumahiihtäjät 51:44,3 +0,0(0210)
 2. 18 Heidi Nikkinen Kouvolan Hiihtoseura 54:15,4 +2:31,1(1311)
 3. 30 Laura Toivanen Kontiolahden Urheilijat 54:25,3 +2:41,0(1114)
 4. 28 Jenny Fellman IF Åland 56:00,4 +4:16,1(1202)
 5. 12 Erika Jänkä Ahveniston Ampumahiihtäjät 56:15,4 +4:31,1(1321)
 6. 17 Tia-Maria Talvitie Jalasjärven Jalas 56:27,3 +4:43,0(3122)
 7. 9 Suvi Minkkinen Joutsan Pommi 56:51,6 +5:07,3(2113)
 8. 7 Riina Sorsa Enon Kisa-Pojat 57:40,2 +5:55,9(1111)
 9. 32 Jenni Keränen Ahveniston Ampumahiihtäjät 57:40,7 +5:56,4(3120)
 10. 22 Annukka Siltakorpi Kurikan Ryhti 57:45,8 +6:01,5(1122)
 11. 3 Venla Lehtonen Imatran Urheilijat 58:20,1 +6:35,8(2224)
 12. 35 Alisa Laitinen Mikkelin Hiihtäjät 58:44,1 +6:59,8(2112)
 13. 31 Sanna Markkanen Leppävirran Viri 59:21,3 +7:37,0(3321)
 14. 34 Mira Holopainen Lahden Hiihtoseura 59:40,8 +7:56,5(2313)
 15. 26 Heidi Kuuttinen Närpes Kraft Biathlon 1:00:16,0 +8:31,7(1312)
 16. 14 Maija Keränen Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:01:18,1 +9:33,8(1231)
 17. 20 Elsa Heinikainen Mikkelin Hiihtäjät 1:01:46,5 +10:02,2(1010)
 18. 10 Annika Sjöström Larsmo IF 1:02:12,9 +10:28,6(2222)
 19. 16 Nella Keskinen Vähänkyrön Viesti 1:02:35,2 +10:50,9(0123)
 20. 25 Krista Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot 1:02:46,8 +11:02,5(2212)
 21. 4 Caroline Sandelin Närpes Kraft Biathlon 1:03:50,8 +12:06,5(3102)
 22. 11 Riikka Haataja Saloisten Reipas 1:05:15,9 +13:31,6(2032)
 23. 15 Elli Holappa Lahden Hiihtoseura 1:05:27,9 +13:43,6(4023)
 24. 2 Tuulikki Mattila Seinäjoen Hiihtoseura 1:06:16,2 +14:31,9(0223)
 25. 6 Jonna Kariniemi Ounasvaaran Hiihtoseura 1:06:27,5 +14:43,2(2223)
 26. 27 Sonja Harjuntausta Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:07:08,7 +15:24,4(2332)
 27. 1 Vilma Ylilauri Saloisten Reipas 1:07:22,6 +15:38,3(3104)
 28. 23 Emmi Floor Kuikan Kisailijat 1:07:53,1 +16:08,8(4312)
 19 Ella Heinonen Oulun Hiihtoseura DNS (----)
 5 Sofia Joronen Seinäjoen Hiihtoseura DNS (----)
 21 Johanna Keisala Seinäjoen Hiihtoseura DNS (----)
 24 Auli Kiskola Ahveniston Ampumahiihtäjät DNS (----)
 33 Mari Laukkanen Enon Kisa-Pojat DNS (----)
 29 Sanna-Mari Purola Seinäjoen Hiihtoseura DNS (----)
 8 Johanna Pykäläinen Kontiolahden Urheilijat DNS (----)

Myl 20,0 km ( 4+4+4+4+4 )

 1. 89 Jaakko Ranta Tuusulan Voima-Veikot 57:18,3 (1110)
 2. 70 Olli Hiidensalo Lahden Hiihtoseura 58:36,4 +1:18,1(1222)
 3. 79 Mika Kaljunen Imatran Urheilijat 59:05,2 +1:46,9(1120)
 4. 58 Sami Orpana Lahden Hiihtoseura 1:00:56,2 +3:37,9(0122)
 5. 76 Lauri Peltoniemi Saloisten Reipas 1:01:00,1 +3:41,8(0201)
 6. 50 Heikki Laitinen Virtasalmen Urheilijat 1:02:09,9 +4:51,6(2102)
 7. 77 Jarkko Kauppinen Iisalmen Visa 1:02:37,9 +5:19,6(2122)
 8. 73 Henri Lehtomaa Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:03:39,5 +6:21,2(1412)
 9. 65 Jouni Kinnunen Oulun Hiihtoseura 1:03:51,9 +6:33,6(1020)
 10. 72 Mikko Loukkanhuhta Kauhajoen Karhu 1:04:31,5 +7:13,2(3241)
 11. 64 Joni Mustonen Kontiolahden Urheilijat 1:04:53,1 +7:34,8(2532)
 12. 92 Matti Hakala Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:05:21,2 +8:02,9(3042)
 13. 81 Otto Ruusunen Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:05:51,9 +8:33,6(1223)
 14. 91 Mika Lammi Kauhajoen Karhu 1:06:00,2 +8:41,9(2143)
 15. 90 Tuomas Säily Oulun Hiihtoseura 1:06:01,0 +8:42,7(1115)
 16. 45 Eppu Väänänen Kymin Koskenpojat 1:06:09,8 +8:51,5(1114)
 17. 43 Juuso Joukas Kauhajoen Karhu 1:06:18,5 +9:00,2(3312)
 18. 62 Antti Repo Kontiolahden Urheilijat 1:06:22,1 +9:03,8(2223)
 19. 63 Tuukka Invenius Soisalon Ampumahiihtäjät 1:06:26,5 +9:08,2(1425)
 20. 51 Olli-Pekka Peltola Lahden Hiihtoseura 1:07:22,5 +10:04,2(0212)
 21. 46 Patrik Kuuttinen Närpes Kraft Biathlon 1:07:27,1 +10:08,8(2213)
 22. 41 Lauri Eskola Loimaan Jankko 1:07:48,1 +10:29,8(2311)
 23. 71 Juhani Tolonen Oulun Hiihtoseura 1:07:57,7 +10:39,4(2213)
 24. 80 Mikko Lehtola Kuikan Kisailijat 1:08:06,0 +10:47,7(1104)
 25. 75 Jari Ritvaniemi Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:08:16,5 +10:58,2(5412)
 26. 85 Ville Simola Kymin Koskenpojat 1:09:52,6 +12:34,3(1414)
 27. 82 Pauli Mäkelä Ahveniston Ampumahiihtäjät 1:09:57,8 +12:39,5(4314)
 28. 54 Samu Kekkonen Kontiolahden Urheilijat 1:09:59,3 +12:41,0(1222)
 29. 66 Olli Jarva Imatran Urheilijat 1:10:18,5 +13:00,2(3023)
 30. 48 Jani Mikkonen Kuhmo-Ski 1:10:22,0 +13:03,7(2231)
 31. 78 Eero Viitikko Kauhajoen Karhu 1:12:09,2 +14:50,9(2213)
 32. 84 Joonas Huttunen Vieremän Koitto 1:12:41,4 +15:23,1(3532)
 33. 60 Jari Mäkelä Seinäjoen Hiihtoseura 1:12:57,9 +15:39,6(3545)
 34. 68 Wilhelm Stenbacka Kauhajoen Karhu 1:13:14,2 +15:55,9(4433)
 35. 83 Juho Rönkkö Iisalmen Visa 1:13:16,2 +15:57,9(5415)
 36. 42 Tuomo Savonmäki Riihimäen Kisko 1:14:12,0 +16:53,7(1343)
 37. 52 Janne Mäkinen Kauhajoen Karhu 1:15:38,6 +18:20,3(1433)
 38. 44 Juha-Matti Heinonen Saloisten Reipas 1:15:40,1 +18:21,8(3133)
 39. 93 Antti Henriksson Oulun Hiihtoseura 1:17:33,7 +20:15,4(3414)
 55 Aapo Erkkilä Saloisten Reipas DNF (2---)
 61 Juuso Hakala Lahden Hiihtoseura DNF (3---)
 67 Ville Kekkonen Kontiolahden Urheilijat DNF (23--)
 56 Joona Mäkelä Ahveniston Ampumahiihtäjät DNF (233-)
 87 Paavo Puurunen Kuhmo-Ski DNF (133-)
 47 Mika Haapoja Lahden Hiihtoseura DNS (----)
 53 Juho Hökkä Oulun Hiihtoseura DNS (----)
 86 Olli Jaakkola Oulun Hiihtoseura DNS (----)
 57 Mikael Koivunen Ahveniston Ampumahiihtäjät DNS (----)
 49 Oula Mattila Oulun Hiihtoseura DNS (----)
 59 Antti Raatikainen Iisalmen Visa DNS (----)
 74 Vesa Raussi Orimattilan Jymy DNS (----)
 88 Ville Soininen Iisalmen Visa DNS (----)
 69 Vili Sormunen Sumiaisten Kunto DNS (----)