Tulosarkisto > Tulokset 2017 > Ampumahiihdon SM-kisa Pikamatkat 25.3.2017 Oulun hiihtoseura

Ampumahiihdon SM 25.3.2017 Pikakisa Oulun Hiihtoseura

N13 3,0 km ( 1+ 1 + 1)

 1. 159 Neea Taskila Oulun Hiihtoseura 8:52,1 (00)
 2. 132 Enni Petrelius Ounasvaaran Hiihtose 8:55,4 (01)
 3. 172 Sanni Pirttikoski Oulun Hiihtoseura 9:11,4 (00)
 4. 154 Teodora Westerlund Larsmo IF 9:27,0 (10)
 5. 167 Camilla Minkkinen Sumiaisten Kunto 9:29,4 (00)
 6. 142 Inka Hämäläinen Kontiolahden Urheili 9:34,9 (01)
 7. 173 Emilia Pätäri Kymin Koskenpojat 9:37,9 (10)
 8. 165 Minea Näsi Seinäjoen Hiihtoseur 9:39,5 (00)
 9. 171 Oona Latomaa Oulun Hiihtoseura 9:41,7 (10)
10. 169 Inka Haikama Ahveniston Ampumahii 9:43,0 (11)
11. 135 Rebecca Sandnäs Larsmo IF 9:52,5 (01)
12. 152 Josefiina Ilvonen Kontiolahden Urheili10:02,1 (10)
13. 150 Erika Ingves Närpes Kraft Biathlo10:10,6 (01)
14. 162 Sini Hietamäki Seinäjoen Hiihtoseur10:13,4 (10)
15. 147 Elli Loukkanhuhta Saloisten Reipas 10:18,2 (10)
16. 137 Iida Asunmaa Seinäjoen Hiihtoseur10:19,0 (00)
17. 151 Lyydia Rainio Tuusulan Voima-Veiko10:24,0 (13)
18. 131 Sissi Oikkonen Ounasvaaran Hiihtose10:33,5 (00)
19. 153 Iida Tuokko Hollolan Urheilijat 10:35,8 (11)
20. 156 Hilda Oila Tuusulan Voima-Veiko10:36,7 (10)
21. 168 Linda Kyntäjä Kymin Koskenpojat 10:49,1 (00)
22. 158 Iida-Maria Tuomainen Hollolan Urheilijat 10:49,8 (11)
23. 136 Silja Saarenpää Ounasvaaran Hiihtose10:49,9 (20)
24. 141 Pinja Yläharju Mikkelin Hiihtäjät 10:51,4 (01)
25. 139 Emilia Miettinen Ahveniston Ampumahii10:57,4 (11)
26. 170 Heli Korpi Aavasaksan Urheilija11:03,7 (22)
27. 148 Ellinoora Ojala Kuusamon Erä-Veikot 11:07,3 (01)
28. 143 Venla Väisänen Seinäjoen Hiihtoseur11:19,9 (20)
29. 157 Minja Minkkinen Sumiaisten Kunto 11:20,7 (02)
30. 145 Selene Rossi Tuusulan Voima-Veiko11:23,6 (22)
31. 164 Pihla Pyykönen Kontiolahden Urheili11:25,2 (01)
32. 166 Erika Kujala Oulun Hiihtoseura 11:35,7 (11)
33. 146 Annika Haikka Kymin Koskenpojat 11:41,7 (12)
34. 149 Sanni Hoskari Seinäjoen Hiihtoseur11:45,4 (22)
35. 160 Jenny Liljedal Närpes Kraft Biathlo12:07,4 (11)
36. 161 Vilma Kejonen Hollolan Urheilijat 12:34,3 (10)
37. 138 Eveliina Hakala Ahveniston Ampumahii12:43,1 (32)
38. 163 Maria Harju Ounasvaaran Hiihtose12:58,1 (21)
39. 155 Lotta Laitamäki Ahveniston Ampumahii14:02,0 (33)
40. 140 Ella Sorvisto Oulun Hiihtoseura 14:10,8 (43)
41. 134 Henriikka Kiuru Ahveniston Ampumahii14:25,3 (52)
 144 Kristina Nikkinen Kouvolan Hiihtoseura DNS (--)
 133 Moona Ollakka Saloisten Reipas DNS (--)

M13 3,0 km ( 1+ 1 + 1)

 1. 184 Markus Myyry Kontiolahden Urheili 8:32,6 (00)
 2. 192 Jeremias Bengs Närpes Kraft Biathlo 8:40,1 (00)
 3. 205 Eemi Naumanen Puijon Hiihtoseura 8:57,5 (00)
 4. 186 Eeli Kujala Oulun Hiihtoseura 9:02,2 (01)
 5. 196 Niko Säily Alavieskan Viri 9:05,7 (00)
 6. 178 Juuso Kinnunen Oulun Hiihtoseura 9:06,3 (00)
 7. 174 Eemeli Kuiri Oulun Hiihtoseura 9:07,0 (00)
 8. 187 Rasmus Huhtamäki Larsmo IF 9:15,7 (00)
 9. 182 Veeti Kortehisto Seinäjoen Hiihtoseur 9:22,9 (10)
10. 191 Jalmari Bergvist Puijon Hiihtoseura 9:28,8 (01)
11. 200 Eemil Heinonen Oulun Hiihtoseura 9:29,8 (00)
12. 177 Mikko Pietarila Oulun Hiihtoseura 9:36,5 (11)
13. 183 Topias Zerni Kouvolan Hiihtoseura 9:40,2 (01)
14. 195 Viljami Ylilauri Saloisten Reipas 9:50,3 (00)
15. 189 Arno Hautaniemi Seinäjoen Hiihtoseur10:07,0 (10)
16. 201 Paavo Perttilä Lahden Hiihtoseura 10:17,6 (20)
17. 179 Valtteri Leskelä Haapajärven Kiilat 10:21,6 (03)
18. 175 Rasmus Saarinen Orimattilan Jymy 10:22,9 (11)
19. 206 Antti Huttunen Alavieskan Viri 10:24,1 (30)
20. 188 Teemu Pajuranta Seinäjoen Hiihtoseur10:31,6 (31)
21. 185 Aleksi Hauhia Seinäjoen Hiihtoseur10:36,1 (10)
22. 199 Vili Rantasuo Oulun Hiihtoseura 10:48,6 (22)
23. 202 William Rönn Närpes Kraft Biathlo10:48,7 (11)
24. 193 Miika Muotka Ounasvaaran Hiihtose10:49,4 (30)
25. 194 Väinö Lupala Österby Sportklubb 10:50,8 (22)
26. 190 Tuukka Viinisalo Kontiolahden Urheili10:53,5 (21)
27. 197 Joonas Jarkko Saloisten Reipas 11:26,1 (21)
28. 181 Oskari Alila Alavieskan Viri 11:54,6 (11)
29. 203 Erkka Petrelius Ounasvaaran Hiihtose12:03,4 (21)
30. 204 Anton Ingves Närpes Kraft Biathlo12:04,9 (30)
31. 180 Luukas Mäkelä Kontiolahden Urheili12:17,6 (43)
32. 176 Iiro Hauhia Seinäjoen Hiihtoseur12:40,5 (11)
33. 198 Olli Loukkanhuhta Saloisten Reipas 13:41,5 (33)

N14 4,2 km ( 1,6+ 1,6 + 1)

 1. 222 Anni Hyvärinen Orimattilan Jymy 12:32,8 (00)
 2. 221 Anniina Rantala Orimattilan Jymy 12:49,6 (01)
 3. 209 Fanny Kukonlehto Ahveniston Ampumahii12:54,1 (12)
 4. 213 Saimi Lupala Österby Sportklubb 13:57,8 (02)
 5. 215 Ansa Hakala Kontiolahden Urheili14:21,3 (00)
 6. 212 Jenni Ojala Ounasvaaran Hiihtose15:02,9 (31)
 7. 218 Olivia Halme Orimattilan Jymy 15:05,5 (31)
 8. 219 Riina Takapuro Kontiolahden Urheili15:09,8 (10)
 9. 220 Noora Saarenpää Ounasvaaran Hiihtose15:28,4 (10)
10. 217 Iina Koskela Haapajärven Kiilat 15:28,7 (24)
11. 207 Kaisla Ollila Tuusulan Voima-Veiko15:31,1 (13)
12. 216 Ina Ylsöbäck Närpes Kraft Biathlo15:32,2 (41)
13. 208 Laura Kauhajärvi Kauhajoen Karhu 15:44,8 (11)
14. 210 Siiri Kejonen Hollolan Urheilijat 15:54,5 (22)
15. 211 Johanna Nikula Alavieskan Viri 16:20,8 (21)
16. 214 Saana Kuusinen Ahveniston Ampumahii16:23,7 (42)

M14 4,2 km ( 1,6+ 1,6 + 1)

 1. 225 Arttu Heikkinen Puijon Hiihtoseura 11:36,7 (01)
 2. 224 Turkka Nieminen Seinäjoen Hiihtoseur12:07,5 (01)
 3. 239 Oskari Toivanen Lahden Hiihtoseura 12:53,9 (21)
 4. 243 Kalle Loukkanhuhta Saloisten Reipas 12:55,6 (01)
 5. 230 Karri Stevander Seinäjoen Hiihtoseur13:28,5 (22)
 6. 241 Jussi Rantala Ounasvaaran Hiihtose13:38,7 (42)
 7. 236 Eetu Keskinen Vähänkyrön Viesti 13:54,7 (23)
 8. 227 Oskari Pitkänen Puijon Hiihtoseura 14:05,5 (30)
 9. 232 Matias Nevala Seinäjoen Hiihtoseur14:13,0 (11)
10. 229 Joonas Nelimarkka Seinäjoen Hiihtoseur14:25,9 (30)
11. 234 Valtteri Rantala Ahveniston Ampumahii14:34,1 (21)
12. 237 Markus Matilainen Tuusulan Voima-Veiko14:42,9 (43)
13. 233 Jonas Selenius Österby Sportklubb 14:45,1 (30)
14. 226 Danil Schröder Lahden Hiihtoseura 15:05,1 (52)
15. 240 Mikael Kontturi Kontiolahden Urheili15:19,0 (22)
16. 223 Mikael Mäkelä Saloisten Reipas 15:30,7 (21)
17. 238 Aapo Mattsson Ahveniston Ampumahii16:00,8 (33)
18. 228 Onni Paasonen Mikkelin Hiihtäjät 16:45,7 (44)
19. 231 Atte Kortehisto Seinäjoen Hiihtoseur17:14,9 (54)
20. 235 Sakari Ranta Tuusulan Voima-Veiko17:58,7 (43)
 242 Konsta Mattsson Ahveniston Ampumahii DNS (--)

N15 4,2 km ( 1,6+ 1,6 + 1)

 1. 258 Emilia Irvankoski Ounasvaaran Hiihtose12:03,1 (01)
 2. 250 Sonja Hakala Ahveniston Ampumahii13:03,1 (01)
 3. 248 Anniina Jokinen Hollolan Urheilijat 13:35,1 (00)
 4. 254 Noora Pura Joutsan Pommi 14:21,5 (10)
 5. 252 Sanni Haikara Nivalan Urheilijat 14:31,6 (24)
 6. 253 Maria Hoskari Seinäjoen Hiihtoseur14:44,7 (32)
 7. 256 Kerttu Puranen Saloisten Reipas 14:48,2 (11)
 8. 246 Pinja Kotinurmi Orimattilan Jymy 15:09,7 (42)
 9. 249 Kristiina Rantakömi Hollolan Urheilijat 15:14,6 (23)
10. 245 Aino Perttilä Lahden Hiihtoseura 15:15,0 (12)
11. 255 Ella Halonen Kontiolahden Urheili15:27,4 (12)
12. 247 Karissa Varma Puijon Hiihtoseura 15:48,7 (22)
13. 251 Milja Kiuru Ahveniston Ampumahii15:53,9 (13)
14. 260 Essi Kuittinen Soisalon Ampumahiiht16:18,8 (33)
15. 244 Kristiina Niemi Alavieskan Viri 16:22,6 (12)
16. 259 Iita Perttilä Lahden Hiihtoseura 16:32,9 (14)
 257 Noora Nikkinen Kouvolan Hiihtoseura DNS (--)

M15 4,2 km ( 1,6+ 1,6 + 1)

 1. 270 Joakim Aikioniemi Ounasvaaran Hiihtose12:26,0 (10)
 2. 274 Henri Heikkinen Puijon Hiihtoseura 12:30,1 (11)
 3. 276 Ilari Laakso Tuusulan Voima-Veiko12:48,4 (03)
 4. 269 Onni Mäkelä Ahveniston Ampumahii12:50,3 (11)
 5. 266 Ville-Valtteri Karvinen Kontiolahden Urheili12:52,9 (22)
 6. 277 Jasper Saarinen Orimattilan Jymy 13:09,6 (23)
 7. 271 Lauri Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 13:18,2 (13)
 8. 272 Seeti Salonen Ahveniston Ampumahii13:21,9 (22)
 9. 262 Veeti Pyykkö Kontiolahden Urheili13:45,2 (44)
10. 263 Taavi Nyström Ahveniston Ampumahii13:54,2 (22)
11. 267 Oskari Kurkinen Kontiolahden Urheili14:04,8 (30)
12. 275 Aron Pyssysalo Tuusulan Voima-Veiko14:08,2 (43)
13. 261 Severi Oikkonen Ounasvaaran Hiihtose14:18,2 (24)
14. 264 Lauri Järvistö Seinäjoen Hiihtoseur14:22,7 (23)
15. 268 Roope Myller Kontiolahden Urheili14:30,2 (30)
16. 265 William Granskog Närpes Kraft Biathlo14:38,3 (32)
17. 273 Aapo Kuosmanen Ski Jyväskylä 15:35,9 (43)

N16 5,4 km ( 2,2+ 1,6 + 1,6)

 1. 294 Milja Halttunen Kangasniemen Kalske 16:32,5 (01)
 2. 284 Kaisa Keränen Ahveniston Ampumahii16:55,5 (12)
 3. 281 Johanna Isojärvi Ounasvaaran Hiihtose17:01,9 (02)
 4. 283 Jatta Tuominen Hollolan Urheilijat 17:27,6 (13)
 5. 295 Venla Välläri Punkalaitumen Kunto 18:06,5 (02)
 6. 288 Anni Rinta-Keturi Seinäjoen Hiihtoseur18:33,8 (12)
 7. 285 Outi Haikama Ahveniston Ampumahii18:45,3 (11)
 8. 287 Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 19:03,6 (12)
 9. 299 Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 19:14,6 (14)
10. 290 Aino Loikkanen Puijon Hiihtoseura 19:16,1 (03)
11. 298 Iida-Mari Takanen Kymin Koskenpojat 19:41,5 (12)
12. 296 Aino Rantala Ounasvaaran Hiihtose20:05,2 (32)
13. 282 Hilla Lehtola Saloisten Reipas 21:07,9 (15)
14. 293 Elvi Sorvari Kontiolahden Urheili21:10,1 (13)
15. 292 Aino Veijalainen Ski Jyväskylä 21:34,5 (44)
16. 289 Johanna Ärväs Enon Kisa-Pojat 21:42,6 (14)
17. 297 Loviisa Löytynoja Saloisten Reipas 22:37,7 (35)
18. 291 Juulia Nelimarkka Seinäjoen Hiihtoseur23:29,5 (12)
 286 Aila-Alisa Aikioniemi Ounasvaaran Hiihtose DNS (--)

N17 5,4 km ( 2,2+ 1,6 + 1,6)

 1. 312 Sanni Oikkonen Ounasvaaran Hiihtose15:38,5 (01)
 2. 301 Nenna Lukkarinen Kontiolahden Urheili17:12,9 (02)
 3. 311 Nella Keskinen Vähänkyrön Viesti 17:39,5 (03)
 4. 300 Hilda Kukonlehto Ahveniston Ampumahii17:42,0 (23)
 5. 307 Annina Virtanen Ounasvaaran Hiihtose18:18,3 (12)
 6. 313 Paula Nikula Orimattilan Jymy 18:33,8 (21)
 7. 304 Amanda Nyfors Larsmo IF 18:37,4 (12)
 8. 306 Elisa Sirviö Sotkamon Jymy 18:49,5 (10)
 9. 308 Lotta Malinen Puijon Hiihtoseura 19:10,8 (30)
10. 314 Sara Naukkarinen Kontiolahden Urheili19:12,9 (01)
11. 309 Janina Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot 19:45,7 (14)
12. 310 Tia-Maria Hautaniemi Seinäjoen Hiihtoseur21:28,6 (42)
13. 303 Iida Uusitalo Hollolan Urheilijat 21:34,0 (15)
 305 Sonja Heljasvaara Oulun Hiihtoseura DNS (--)
 302 Heidi Oila Tuusulan Voima-Veiko DNS (--)

M16 6,0 km ( 2,2+ 2,2 + 1,6)

 1. 325 Jarkko Rantoja Seinäjoen Hiihtoseur17:34,2 (03)
 2. 326 Eetu Petrelius Ounasvaaran Hiihtose18:01,9 (21)
 3. 320 Artturi Hautaniemi Seinäjoen Hiihtoseur18:07,1 (02)
 4. 318 Matias Vaahtio Ulvilan Ura 18:38,8 (14)
 5. 316 Juho Koivisto Seinäjoen Hiihtoseur19:21,5 (22)
 6. 322 Riku-Petteri Lukkarinen Kontiolahden Urheili19:57,1 (23)
 7. 321 Arttu Paalanen Kangasniemen Kalske 20:17,5 (34)
 8. 315 Joona Yläharju Mikkelin Hiihtäjät 20:18,6 (23)
 9. 317 Karri Tuokko Hollolan Urheilijat 20:56,9 (44)
10. 323 Lauri Joukas Säkylän Urheilijat 22:09,5 (43)
 319 Marius Bengs Närpes Kraft Biathlo DNS (--)
 324 Veikka Ylilauri Saloisten Reipas DNS (--)

M17 6,0 km ( 2,2+ 2,2 + 1,6)

 1. 330 Patrik Kuuttinen Närpes Kraft Biathlo16:24,6 (12)
 2. 328 Saku Kalliomäki Kauhajoen Karhu 16:27,2 (01)
 3. 331 Otto Invenius Soisalon Ampumahiiht16:29,3 (22)
 4. 340 Sameli Joronen Seinäjoen Hiihtoseur16:47,5 (12)
 5. 327 Onni Kalle Lahdelma Hollolan Urheilijat 17:30,6 (12)
 6. 337 Roope Jokela Oulun Hiihtoseura 17:36,9 (03)
 7. 338 Niko Rinta-Keturi Seinäjoen Hiihtoseur18:13,8 (12)
 8. 334 Jiri Tuominen Hollolan Urheilijat 18:21,6 (23)
 9. 333 Lauri Kataja-rahko Seinäjoen Hiihtoseur18:55,1 (11)
10. 335 Elias Erkkilä Saloisten Reipas 19:04,2 (33)
11. 342 Juho Kauhajärvi Kauhajoen Karhu 19:18,7 (20)
12. 332 Anssi Kuittinen Soisalon Ampumahiiht19:23,1 (24)
13. 341 Erkka Kangas Oulun Hiihtoseura 19:44,0 (13)
14. 339 Sakari Koskela Seinäjoen Hiihtoseur20:05,9 (35)
15. 329 Nico Bennert Tuusulan Voima-Veiko20:27,5 (22)
16. 336 Pyry Sirviö Oulun Hiihtoseura 21:11,1 (23)

N19 6,0 km ( 2,2+ 2,2 + 1,6)

 1. 347 Heidi Nikkinen Kouvolan Hiihtoseura17:23,8 (11)
 2. 345 Maija Keränen Ahveniston Ampumahii17:46,8 (10)
 3. 351 Sofia Joronen Seinäjoen Hiihtoseur18:39,3 (01)
 4. 355 Laura Tukia Imatran Urheilijat 18:44,9 (02)
 5. 343 Jenni Keränen Ahveniston Ampumahii18:47,7 (12)
 6. 358 Elsa Heinikainen Mikkelin Hiihtäjät 19:14,8 (01)
 7. 352 Heidi Kuuttinen Närpes Kraft Biathlo19:37,8 (13)
 8. 356 Ella Heinonen Oulun Hiihtoseura 19:47,9 (00)
 9. 344 Laura Holopainen Puijon Hiihtoseura 20:03,9 (02)
10. 350 Noora Kupari Seinäjoen Hiihtoseur20:18,7 (43)
11. 353 Johanna Laakkonen Puijon Hiihtoseura 20:36,4 (23)
12. 354 Jessi Juurenheimo Hollolan Urheilijat 21:10,3 (21)
13. 346 Elli Holappa Lahden Hiihtoseura 22:03,4 (14)
14. 349 Minna Hautaniemi Kauhajoen Karhu 23:16,8 (22)
 359 Eveliina Ala-Ikkelä Vähänkyrön Viesti DNS (--)
 348 Samina Nummi Tuusulan Voima-Veiko DNS (--)
 357 Emma Säde Kontiolahden Urheili DNS (--)

M19 7,4 km ( 3,0+ 2,2 + 2,2)

 1. 367 Tuomas Harjula Tuusulan Voima-Veiko18:56,9 (02)
 2. 361 Santeri Kolehmainen Soisalon Ampumahiiht19:14,9 (02)
 3. 363 Santtu Panttila Kauhajoen Karhu 19:33,1 (12)
 4. 360 Pyry Stevander Seinäjoen Hiihtoseur19:34,3 (11)
 5. 372 Otto-Emil Karvinen Kontiolahden Urheili19:35,5 (11)
 6. 369 Juho Hökkä Oulun Hiihtoseura 19:36,5 (11)
 7. 374 Sami Nuuttila Hollolan Urheilijat 20:49,9 (21)
 8. 373 Joona Mäkelä Ahveniston Ampumahii21:16,4 (42)
 9. 366 Sampo Kelloniemi Tuusulan Voima-Veiko21:48,4 (12)
10. 362 Tuomas Seppälä Säkylän Urheilijat 21:51,2 (12)
11. 364 Akseli Loikkanen Puijon Hiihtoseura 22:02,3 (32)
12. 365 Eero Joukas Säkylän Urheilijat 22:15,3 (22)
 368 Niklas Huikko Lahden Hiihtoseura DNS (--)
 371 Onni Rantahalvari One Way Pro Team DNS (--)
 370 Sami Väistö Soisalon Ampumahiiht DNS (--)

Nyl 7,4 km ( 3,0+ 2,2 + 2,2)

 1. 15 Kaisa Mäkäräinen Kontiolahden Urheili18:40,6 (10)
 2. 9 Mari Laukkanen Enon Kisa-Pojat 19:55,0 (30)
 3. 5 Sanna Markkanen Leppävirran Viri 20:51,0 (01)
 4. 17 Erika Jänkä Ahveniston Ampumahii21:12,1 (03)
 5. 6 Suvi Minkkinen Joutsan Pommi 21:28,9 (20)
 6. 7 Annukka Siltakorpi Kurikan Ryhti 21:33,6 (10)
 7. 1 Tia-Maria Talvitie Jalasjärven Jalas 21:47,5 (11)
 8. 13 Venla Lehtonen Imatran Urheilijat 22:26,5 (14)
 9. 14 Auli Kiskola Ahveniston Ampumahii22:35,2 (22)
10. 2 Mira Holopainen Lahden Hiihtoseura 23:11,6 (23)
11. 3 Riikka Haataja Saloisten Reipas 23:35,7 (11)
12. 10 Caroline Sandelin Närpes Kraft Biathlo24:11,2 (12)
13. 11 Annika Sjöström Larsmo IF 24:22,1 (24)
14. 12 Jonna Kariniemi Ounasvaaran Hiihtose24:44,6 (31)
15. 4 Tuulikki Mattila Seinäjoen Hiihtoseur25:18,2 (21)
16. 19 Emmi Floor Kuikan Kisailijat 25:36,0 (13)
17. 16 Johanna Keisala Seinäjoen Hiihtoseur26:25,9 (34)
18. 18 Johanna Magga Oulun Hiihtoseura 29:33,1 (24)
 8 Laura Toivanen Kontiolahden Urheili DQ (03)

N21 7,4 km ( 3,0+ 2,2 + 2,2)

 1. 35 Jenny Fellman IF Åland 21:41,2 (02)
 2. 24 Sanna-Mari Purola Seinäjoen Hiihtoseur22:26,5 (01)
 3. 31 Jessika Rolig Ahveniston Ampumahii22:42,9 (33)
 4. 28 Juulia Laakkonen Puijon Hiihtoseura 23:32,7 (04)
 5. 30 Riina Sorsa Enon Kisa-Pojat 23:33,3 (30)
 6. 36 Krista Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot 23:53,0 (04)
 7. 34 Alisa Laitinen Mikkelin Hiihtäjät 24:10,0 (42)
 8. 22 Emmi Hautaniemi Kauhajoen Karhu 24:21,9 (20)
 9. 27 Iida Sirviö Sotkamon Jymy 24:23,8 (12)
10. 25 Katri Ala-Aho Kauhajoen Karhu 24:51,6 (01)
11. 26 Camilla Tuominen Hollolan Urheilijat 25:15,1 (13)
12. 33 Sonja Harjuntausta Ahveniston Ampumahii26:37,3 (32)
13. 20 Vilma Ylilauri Saloisten Reipas 26:39,3 (33)
14. 32 Marena Jääskö Aavasaksan Urheilija27:18,4 (20)
15. 21 Krista Leskinen Tuusulan Voima-Veiko27:28,3 (13)
 23 Johanna Pykäläinen Kontiolahden Urheili DNS (--)
 29 Santra Säde Kontiolahden Urheili DNS (--)

M21 10,0 km ( 4+ 3 + 3)

 1. 44 Tero Seppälä Haapajärven Kiilat 23:46,1 (12)
 2. 46 Jaakko Ranta Tuusulan Voima-Veiko24:52,2 (22)
 3. 48 Aapo Erkkilä Saloisten Reipas 25:13,8 (40)
 4. 38 Tuukka Invenius Soisalon Ampumahiiht25:28,3 (42)
 5. 50 Pauli Mäkelä Ahveniston Ampumahii25:42,1 (10)
 6. 42 Vili Sormunen Sumiaisten Kunto 26:00,6 (12)
 7. 47 Olli Jaakkola Oulun Hiihtoseura 27:11,4 (34)
 8. 49 Tomi Sipilä Alavieskan Viri 27:32,8 (33)
 9. 45 Samu Kekkonen Kontiolahden Urheili28:08,4 (23)
10. 41 Janne Mäkinen Kauhajoen Karhu 29:11,6 (33)
11. 43 Antti Lehtinen Kymin Koskenpojat 30:05,7 (32)
12. 39 Oskari Joukas Kauhajoen Karhu 30:42,5 (23)
13. 37 Teemu Simola Ahveniston Ampumahii33:32,8 (21)
 40 Vesa Raussi Orimattilan Jymy DNS (--)

Myl 10,0 km ( 4+ 3 + 3)

 1. 102 Tuomas Grönman Kontiolahden Urheili23:34,2 (11)
 2. 111 Ahti Toivanen Kontiolahden Urheili23:45,0 (01)
 3. 86 Olli Hiidensalo Lahden Hiihtoseura 23:59,0 (22)
 4. 84 Jarkko Kauppinen Iisalmen Visa 24:11,3 (21)
 5. 75 Juuso Joukas Kauhajoen Karhu 24:15,7 (00)
 6. 76 Mika Kaljunen Imatran Urheilijat 24:29,2 (11)
 7. 73 Sami Orpana Lahden Hiihtoseura 24:38,1 (02)
 8. 103 Mikko Loukkanhuhta Kauhajoen Karhu 24:55,5 (13)
 9. 81 Jari Mäkelä Seinäjoen Hiihtoseur25:02,5 (21)
10. 104 Henri Lehtomaa Ahveniston Ampumahii25:09,8 (12)
11. 115 Matti Hakala Ahveniston Ampumahii25:10,5 (22)
12. 72 Lauri Peltoniemi Saloisten Reipas 25:19,4 (11)
13. 88 Paavo Puurunen Kuhmo-Ski 25:25,2 (03)
14. 97 Jari Ritvaniemi Ahveniston Ampumahii25:32,2 (21)
15. 94 Heikki Laitinen Virtasalmen Urheilij25:41,2 (30)
16. 77 Otto Ruusunen Ahveniston Ampumahii25:47,5 (21)
17. 90 Mika Lammi Kauhajoen Karhu 25:54,7 (13)
18. 114 Wilhelm Stenbacka Kauhajoen Karhu 25:55,8 (03)
19. 112 Antti Raatikainen Iisalmen Visa 25:59,5 (03)
20. 100 Juho Rönkkö Iisalmen Visa 26:01,4 (22)
21. 85 Lauri Eskola Loimaan Jankko 26:04,9 (01)
22. 71 Joni Mustonen Kontiolahden Urheili26:06,4 (23)
23. 113 Jouni Kinnunen Oulun Hiihtoseura 26:11,7 (10)
24. 109 Eppu Väänänen Kymin Koskenpojat 26:12,9 (12)
25. 80 Ville Simola Kymin Koskenpojat 26:14,4 (11)
26. 101 Eero Viitikko Kauhajoen Karhu 26:34,4 (10)
27. 74 Juhani Tolonen Oulun Hiihtoseura 26:46,4 (03)
28. 99 Olli Jarva Imatran Urheilijat 26:51,3 (31)
29. 79 Olli-Pekka Peltola Lahden Hiihtoseura 26:54,0 (21)
30. 78 Tuomas Säily Oulun Hiihtoseura 26:59,0 (33)
31. 82 Pekka Karppanen Kivijärven Kivekkäät27:28,1 (03)
32. 93 Ville Soininen Iisalmen Visa 27:30,7 (04)
33. 91 Joonas Huttunen Vieremän Koitto 27:59,0 (33)
34. 98 Juuso Hakala Lahden Hiihtoseura 28:08,2 (32)
35. 106 Mikko Lehtola Kuikan Kisailijat 28:09,5 (02)
36. 83 Oula Mattila Oulun Hiihtoseura 28:24,4 (03)
37. 95 Tuomo Savonmäki Riihimäen Kisko 28:53,6 (14)
38. 89 Antti Henriksson Oulun Hiihtoseura 28:57,2 (32)
39. 107 Ville Kekkonen Kontiolahden Urheili29:16,1 (32)
40. 110 Jaakko Luonuansuu Oulun Hiihtoseura 29:20,2 (02)
41. 87 Tatu Väänänen Kymin Koskenpojat 30:22,8 (21)
42. 92 Henri Grön Kivijärven Kivekkäät36:48,4 (22)
 105 Juha-Matti Heinonen Saloisten Reipas DNS (--)
 108 Mikael Koivunen Ahveniston Ampumahii DNS (--)
 96 Jani Mikkonen Kuhmo-Ski DNS (--)