Tulosarkisto > Tulokset 2018 > Metsä-Veikot 85 FIS-Hiihdot Perjantai

FIS Taivalkosken Hiihdot 3.4.2015 Free

FIS Taivalkosken Hiihdot 3.4.2015 Free

N8 v 1,0 km V

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 8 Gerda Kivil EST 3:37,7 +0,0
 2. 3 Satu Komu Iisalmen Visa 4:29,0 +51,3
 3. 7 Iiris Savelainen Haapajärven Kiilat 5:24,7 +1:47,0
 4. 6 Sandra Ingves Närpes Kraft Skidförening 5:46,7 +2:09,0
 5. 5 Viivi Manninen Tampereen Pyrintö 5:51,9 +2:14,2
 6. 4 Sini Harjuhaahto Saloisten Reipas 6:40,6 +3:02,9
 7. 10 Helinä Niskanen Suomussalmen Rasti 6:58,7 +3:21,0
 8. 9 Anni Hietamäki Seinäjoen Hiihtoseura 7:49,5 +4:11,8

M8 v 1,0 km V

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 17 Matias Hietamäki Seinäjoen Hiihtoseura 4:22,0 +0,0
 2. 18 Luukas Näsi Seinäjoen Hiihtoseura 4:29,5 +7,5
 3. 14 Lauri Kortejärvi Borgå Akilles 4:48,5 +26,5
 4. 13 Juha Komu Iisalmen Visa 5:09,0 +47,0
 5. 19 Elmeri Kuiri Oulun Hiihtoseura 5:13,6 +51,6
 6. 20 Jesse Parkkila Oulun Hiihtoseura 6:16,5 +1:54,5
 7. 16 Miikka Kivelä Metsä-Veikot 85 6:33,2 +2:11,2

N10 v 2,0 km V

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 29 Weera Karhumaa One Way Pro Team 6:56,4 +0,0
 2. 25 Sini Hietamäki Seinäjoen Hiihtoseura 6:58,3 +1,9
 3. 27 Oona Latomaa Oulun Hiihtoseura 7:03,8 +7,4
 4. 28 Erika Ingves Närpes Kraft Skidförening 7:14,5 +18,1
 5. 31 Elmira Farhudtinova EST 7:20,7 +24,3
 6. 24 Karoliina Koski Hyrynsalmen Isku 7:25,8 +29,4
 7. 23 Minea Näsi Seinäjoen Hiihtoseura 7:59,5 +1:03,1

M10 v 2,0 km V

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 41 Ralf Kivil EST 5:54,0 +0,0
 2. 38 Valtteri Leskelä Haapajärven Kiilat 6:29,0 +35,0
 3. 39 Otto Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 7:09,6 +1:15,6
 4. 42 Eemeli Kuiri Oulun Hiihtoseura 7:33,2 +1:39,2
 5. 36 Konsta Manninen Tampereen Pyrintö 7:43,5 +1:49,5
 6. 37 Anton Ingves Närpes Kraft Skidförening 7:54,6 +2:00,6
 7. 40 Kasper Kähkönen Ounasvaaran Hiihtoseura 8:05,4 +2:11,4
 8. 34 Oskari Kivelä Metsä-Veikot 85 8:44,2 +2:50,2

N12 v 2,0 km V

Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 64 Suvi Kemppainen Hyrynsalmen Isku 5:56,2
 2. 61 Saara Mattila Kosken Kaiku 5:56,6 +0,4
 3. 57 Wiivi Karhumaa One Way Pro Team 5:56,7 +0,5
 4. 47 Krista Manninen Tampereen Pyrintö 6:28,9 +32,7
 5. 55 Anna-Maija Oinas Metsä-Veikot 85 6:37,3 +41,1
 6. 62 Iida Lämsä Oulun Hiihtoseura 6:41,0 +44,8
 7. 60 Helka Laitila Seinäjoen Hiihtoseura 6:44,0 +47,8
 8. 63 Jessica Junkkala Vammalan Seudun Voima 6:50,2 +54,0
 9. 51 Kätlin Kukk EST 6:52,1 +55,9
 10. 53 Aino-Maria Nyyssölä Seinäjoen Hiihtoseura 6:53,9 +57,7
 11. 45 Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 7:06,3 +1:10,1
 12. 58 Kiira Kiiskinen Sotkamon Jymy 7:07,0 +1:10,8
 13. 48 Suvi Komu Iisalmen Visa 7:09,3 +1:13,1
 13. 56 Venla Haataja Ylöjärven Ryhti 7:09,3 +1:13,1
 15. 54 Lilja Lehtelä Alajärven Ankkurit 7:09,9 +1:13,7
 16. 46 Vilma Saileena Pylkkänen Sulkavan Urheilijat 41 7:13,6 +1:17,4
 17. 50 Neea Taskila Oulun Hiihtoseura 7:14,2 +1:18,0
 18. 59 Laura Tamm EST 7:35,7 +1:39,5
 19. 52 Rita Koski Hyrynsalmen Isku 7:55,1 +1:58,9
 20. 49 Hilla Niskanen Suomussalmen Rasti 8:52,1 +2:55,9

M12 v 2,0 km V

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 67 Lasse Komu Iisalmen Visa 5:48,3 +0,0
 2. 68 Antti-Jussi Raappana Pudasjärven Urheilijat 5:58,3 +10,0
 3. 75 Aleksi Huttunen Iisalmen Visa 6:26,2 +37,9
 4. 78 Eelis Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 6:27,3 +39,0
 5. 72 Markus Matilainen Pakilan Veto 6:37,5 +49,2
 6. 71 Aatu Seppänen Kangasalan Kisa 6:41,2 +52,9
 7. 69 Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 6:49,5 +1:01,2
 8. 73 Mario Kivil EST 6:54,2 +1:05,9
 9. 74 Santeri Kortejärvi Borgå Akilles 6:54,8 +1:06,5
 10. 79 Heikki Lehtelä Alajärven Ankkurit 7:00,9 +1:12,6
 11. 70 Santtu Outila Pudasjärven Urheilijat 7:16,5 +1:28,2

N14 v 3,0 km V

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 92 Vilma Ryytty Iisalmen Visa 7:29,5 +0,0
 2. 96 Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 7:34,7 +5,2
 3. 89 Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 8:03,3 +33,8
 4. 82 Sanni Kuusisto Laihian Luja 8:11,5 +42,0
 5. 94 Milla Huusko Ristijärven Pyry 8:19,8 +50,3
 6. 83 Roosa Karppinen Ounasvaaran Hiihtoseura 8:31,6 +1:02,1
 7. 86 Julia Junkkala Vammalan Seudun Voima 8:35,6 +1:06,1
 8. 93 Emilia Kähkönen Ounasvaaran Hiihtoseura 8:39,6 +1:10,1
 9. 91 Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 8:54,5 +1:25,0
 10. 97 Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas 9:10,5 +1:41,0
 11. 90 Pia Kivil EST 9:14,8 +1:45,3
 12. 98 Birgit Kasela EST 9:25,6 +1:56,1
 13. 87 Jasmin Tikkala Ylikiimingin Nuijamiehet 9:31,6 +2:02,1
 13. 88 Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet 9:31,6 +2:02,1
 15. 85 Britta Kasela EST 9:34,4 +2:04,9
 16. 84 Sonja Raappana Pudasjärven Urheilijat 9:36,4 +2:06,9
 17. 95 Jonna Buller Metsä-Veikot 85 9:54,2 +2:24,7

N45 v 3,0 km V

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 104 Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja 8:22,4 +0,0
 2. 103 Jaana Sievänen Kuhmo-Ski 8:43,8 +21,4
 3. 102 Elena Bogdanova RUS 9:21,6 +59,2

N16 v 3,0 km V

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 110 Anita Korva Kuivasjärven Aura 7:20,4 +0,0
 2. 109 Linnea Halonen Närpes Kraft Skidförening 7:49,8 +29,4
 3. 111 Inka Välipakka Iin Hiihtoseura 8:40,6 +1:20,2
 4. 112 Anu Huttunen Iisalmen Visa 8:43,4 +1:23,0
 5. 113 Elisa Sirviö Sotkamon Jymy 8:48,8 +1:28,4
 6. 108 Suvi Hietaharju Ilmajoen Kisailijat 9:40,5 +2:20,1

M65 v 3,0 km V

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 119 Eero Väisänen Kuhmon Kiva 8:09,1 +0,0
 2. 118 Paavo Pajunen Mikkelin Hiihtäjät 8:13,3 +4,2
 3. 117 Esko Koivula Taivalkosken Kuohu 8:37,0 +27,9
 4. 116 Kalevi Heinikoski Iin Hiihtoseura 9:38,9 +1:29,8

M14 v 3,0 km V

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 134 Atte Huttunen Iisalmen Visa 7:09,2 +0,0
 2. 132 Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 7:14,6 +5,4
 3. 129 Aabel Lehtoranta One Way Pro Team 7:17,7 +8,5
 4. 131 Aapo Haataja Ylöjärven Ryhti 7:22,2 +13,0
 5. 124 Waltteri Karhumaa One Way Pro Team 7:23,0 +13,8
 6. 128 Eemil Lehtoranta One Way Pro Team 7:32,3 +23,1
 7. 135 Patrik Ingman Espoon Hiihtoseura 7:45,9 +36,7
 8. 123 Aleksander Tamm EST 7:48,4 +39,2
 9. 127 Ville Haverinen Kuhmo-Ski 8:01,8 +52,6
 10. 126 Tuomo Komu Iisalmen Visa 8:06,3 +57,1
 11. 122 Miska Minkkinen Suomussalmen Rasti 8:20,2 +1:11,0
 12. 125 Hugo Johannes Nurk EST 8:35,5 +1:26,3
 13. 133 Onni Mäkelä Vetelin Urheilijat 8:46,6 +1:37,4

M60 v 5,0 km V

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 140 Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 13:20,3 +0,0
 2. 144 Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 13:21,7 +1,4
 3. 141 Eero Lappalainen Kuopion Hiihtäjät 13:27,2 +6,9
 4. 143 Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 13:29,9 +9,6
 5. 139 Esko Kallunki Kuusamon Erä-Veikot 13:45,3 +25,0
 6. 138 Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot 14:18,9 +58,6

M55 v 5,0 km V

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 150 Arto Minkkinen Suomussalmen Rasti 12:19,6 +0,0
 2. 148 Kari Kinnunen Kinnulan Kinuski Team 13:01,1 +41,5
 3. 149 Jorma Kuronen Kainuun Hiihtoseura 13:36,0 +1:16,4
 4. 147 Veikko Mannermaa Utajärven Urheilijat 14:46,0 +2:26,4

M50 v 5,0 km V

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 158 Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 12:20,7 +0,0
 2. 156 Jari Mäkelä Vetelin Urheilijat 12:23,2 +2,5
 3. 157 Veli Kuronen Kainuun Hiihtoseura 12:50,4 +29,7
 4. 154 Petri Kinnunen Metsä-Veikot 85 12:58,5 +37,8
 5. 153 Jorma Kyllönen Kuhmo-Ski 13:30,2 +1:09,5

M45 v 5,0 km V

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 165 Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 11:40,3 +0,0
 2. 163 Tommy Haglund IK Falken 11:56,4 +16,1
 3. 162 Karri Hietamäki Lapuan Virkiä 12:05,9 +25,6
 4. 164 Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 12:22,2 +41,9
 5. 161 Jouko Lehtelä Alajärven Ankkurit 13:11,8 +1:31,5

M40 v 5,0 km V

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 170 Jaakko Kallunki Kuusamon Erä-Veikot 11:52,2 +0,0
 2. 171 Antti Henriksson Kuivasjärven Aura 12:17,0 +24,8
 3. 168 Peep Kivil EST 12:44,6 +52,4
 4. 169 Anders Nurk EST 15:27,7 +3:35,5

N35 v 5,0 km V

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 177 Johanna Lindholm One Way Pro Team 13:02,3 +0,0
 2. 174 Heleri Kivil EST 13:58,3 +56,0
 3. 176 Jonna Kuronen Lieksan Hiihtoseura 14:31,3 +1:29,0
 4. 175 Ave Nurk EST 19:02,2 +5:59,9

N18 v 5,0 km V

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 187 Eveliina Korva Kuusamon Erä-Veikot 14:15,6
 2. 185 Heidi Kuuttinen Närpes Kraft Skidförening 14:22,6 +7,0
 3. 182 Elisa Parkkinen Pyhäjärven Pohti 15:02,1 +46,5
 4. 184 Pinja Pylkkänen Sulkavan Urheilijat 41 15:03,2 +47,6
 5. 186 Milla Rajala Järviseudun Hiihtoseura 15:14,9 +59,3
 6. 181 Pauliina Oikarinen Paltamon Urheilijat 15:25,5 +1:09,9
 7. 183 Sofia Pitkänen Sotkamon Jymy 15:44,1 +1:28,5

W20 5,0 km Free

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 200 Vilma Nissinen Vuokatti Ski Team Kainuu 13:42,9 +0,0
 2. 197 Iida Sirviö Sotkamon Jymy 14:28,6 +45,7
 3. 195 Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 14:37,7 +54,8
 4. 199 Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 14:41,5 +58,6
 5. 198 Laura Saastamoinen Sotkamon Jymy 15:05,7 +1:22,8
 6. 192 Fern Cates GBR 16:12,2 +2:29,3
 7. 191 Sofia Ervasti Kuusamon Erä-Veikot 16:40,7 +2:57,8
 8. 193 Heidi Pennanen Sonkajärven Pahka 17:01,5 +3:18,6
 9. 190 Saila Berg Kajaanin Hiihtäjät 18:24,2 +4:41,3

Women 5,0 km Free

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 223 Kerttu Niskanen Vieremän Koitto 12:09,5 +0,0
 2. 222 Sini Alusniemi Huhtasuon Hiihto 2000 12:57,0 +47,5
 3. 221 Heli Heiskanen Kouvolan Hiihtoseura 13:10,5 +1:01,0
 4. 220 Anni Kainulainen Hämeenlinnan Hiihtoseura 13:10,8 +1:01,3
 5. 215 Elina Mäkitalo Himangan Urheilijat 13:30,6 +1:21,1
 6. 216 Iina Ahokas Nastolan Naseva 13:55,0 +1:45,5
 7. 209 Josefin Sandvik IF Brahe 13:58,6 +1:49,1
 8. 211 Krista Lehtola Ounasvaaran Hiihtoseura 13:58,7 +1:49,2
 9. 217 Eevakaisa Loukusa Siilinjärven Hiihtoseura 14:06,4 +1:56,9
 10. 214 Eeva Ahervo Vantaan Hiihtoseura 14:17,6 +2:08,1
 11. 212 Salla Koskela Tammelan Ryske 14:21,5 +2:12,0
 12. 213 Piritta Määttä Kuusamon Erä-Veikot 14:31,2 +2:21,7
 13. 210 Aira-Maarit Immonen Iisalmen Visa 14:31,8 +2:22,3
 14. 208 Anda Muizhniece LAT 14:39,7 +2:30,2
 15. 207 Maria Mikkonen Kuusamon Erä-Veikot 14:50,5 +2:41,0
 16. 206 Henna Rautiainen Himangan Urheilijat 15:49,4 +3:39,9
 17. 203 Sanna Heittola Vaasan Hiihtäjät 16:20,1 +4:10,6

M16 v 5,0 km V

Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 235 Tuure Pesola Reisjärven Pilke 12:20,2 +0,0
 2. 250 Leo Rantahalvari Säkylän Urheilijat 12:26,9 +6,7
 3. 244 Patrik Kuuttinen Närpes Kraft Skidförening 12:33,2 +13,0
 4. 248 Wille Karhumaa One Way Pro Team 12:37,4 +17,2
 5. 237 Kevin Lindholm One Way Pro Team 12:56,4 +36,2
 6. 241 Arttu Lukkari Sotkamon Jymy 13:01,7 +41,5
 7. 233 Onni Rantahalvari Säkylän Urheilijat 13:04,5 +44,3
 8. 243 Eelis Valikainen Kalajoen Junkkarit 13:09,6 +49,4
 9. 249 Jaska Lius Kankaantaan Kisa 13:14,1 +53,9
 10. 245 Nico Bennert One Way Pro Team 13:18,0 +57,8
 11. 251 Oskari Hökkä Yli-Iin Naseva 13:20,1 +59,9
 12. 238 Ravinder Kohtaniemi Ykspihlajan Reima 13:26,3 +1:06,1
 13. 239 Joonatan Junkkala Vammalan Seudun Voima 13:32,9 +1:12,7
 14. 227 Erik Ingman Espoon Hiihtoseura 13:36,3 +1:16,1
 15. 252 Roope Jokela Oulun Hiihtoseura 13:46,5 +1:26,3
 16. 240 Topi Kuusisto Laihian Luja 13:47,4 +1:27,2
 17. 228 Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 13:56,1 +1:35,9
 18. 232 Juho Mattila Kosken Kaiku 13:56,9 +1:36,7
 19. 247 Aapo Kähkönen Kuhmo-Ski 13:57,3 +1:37,1
 20. 242 Miro Minkkinen Suomussalmen Rasti 13:57,8 +1:37,6
 21. 231 Markus Malmberg Jämsänkosken Ilves 13:59,0 +1:38,8
 22. 226 Elias Erkkilä Saloisten Reipas 14:13,5 +1:53,3
 23. 246 Veeti Nissinen Puolangan Ryhti 14:47,2 +2:27,0
 24. 229 Jürgen Kukk EST 14:50,0 +2:29,8

M35 v 10,0 km V

Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

 1. 256 Tuomo Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot 26:39,9 +0,0
 2. 259 Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura 26:47,5 +7,6
 3. 258 Joni Seppä Keuruun Kisailijat 26:54,1 +14,2
 4. 255 Allar Kivil EST 26:56,0 +16,1
 257 Markus Ronkainen Haukiputaan Veikot Kesk.

M18 v 10,0 km V

Lähti: 14, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

 1. 277 Boris Polkovnikov RUS 23:48,6 +0,0
 2. 262 Arttu Mäkiaho Kainuun Hiihtoseura 24:54,4 +1:05,8
 3. 273 Juuso Tossavainen Rautavaaran Raiku 25:26,7 +1:38,1
 4. 274 Remi Lindholm One Way Pro Team 25:27,2 +1:38,6
 5. 268 Joona Mäkelä Vetelin Urheilijat 25:41,5 +1:52,9
 6. 276 Verneri Sievänen Kuhmo-Ski 25:49,4 +2:00,8
 7. 272 Antti Huusko Ristijärven Pyry 26:18,5 +2:29,9
 8. 271 Juha Nurmi Kuusamon Erä-Veikot 26:23,0 +2:34,4
 9. 267 Tomi Sipilä Alavieskan Viri 27:00,7 +3:12,1
 10. 264 Naveen Kohtaniemi Ykspihlajan Reima 28:39,6 +4:51,0
 11. 269 Aku Hietaharju Ilmajoen Kisailijat 29:47,4 +5:58,8
 12. 265 Lauri Varis Pielaveden Sampo 30:25,4 +6:36,8
 266 Aapo Erkkilä Saloisten Reipas Kesk.
 263 Elias Valikainen Kalajoen Junkkarit Kesk.

M20 10,0 km Free

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 288 Waltteri Vinkanharju Vantaan Hiihtoseura 22:36,0
 2. 287 Turo Sipilä Keravan Urheilijat 24:15,5 +1:39,5
 3. 286 Samuli Schroderus Oulun Hiihtoseura 25:44,0 +3:08,0
 4. 282 Pauli Mäkelä Vetelin Urheilijat 27:01,5 +4:25,5
 5. 283 Sam Cairns GBR 27:17,1 +4:41,1
 6. 285 Ville Karasti Posion Pyrintö 27:47,4 +5:11,4
 7. 284 Gregor Young GBR 28:33,9 +5:57,9
 8. 280 Samuli Ervasti Kuusamon Erä-Veikot 29:04,1 +6:28,1

Men 10,0 km Free

Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 1. 313 Juho Mikkonen Kuhmo-Ski 22:55,1 +0,0
 2. 303 Miikka Kinnunen Pyhäjärven Pohti 23:32,1 +37,0
 3. 311 Topias Tyni Metsä-Veikot 85 24:11,2 +1:16,1
 4. 308 Jani Simola Mikkelin Hiihtäjät 24:11,4 +1:16,3
 5. 301 Joel Ikonen Ilomantsin Urheilijat 24:15,6 +1:20,5
 6. 297 Tuomas Grönman Anjalan Liitto 24:15,7 +1:20,6
 7. 300 Vilho Moilanen Pyhäjärven Pohti 24:26,9 +1:31,8
 8. 305 Antti Häkämies Anjalan Liitto 24:28,7 +1:33,6
 9. 306 Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 24:31,5 +1:36,4
 10. 302 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 24:34,2 +1:39,1
 11. 310 Mikko Kuusela Vantaan Hiihtoseura 24:45,0 +1:49,9
 12. 289 Esa Mursu Posion Pyrintö 24:50,1 +1:55,0
 13. 293 Keijo Pintamo-Kenttälä Inarin Yritys 24:50,2 +1:55,1
 14. 304 Niila Ahokas Nastolan Naseva 24:57,2 +2:02,1
 15. 299 Petri Torvinen Ristijärven Pyry 25:01,9 +2:06,8
 16. 290 Petteri Vaherkoski Hollolan Urheilijat -46 25:34,9 +2:39,8
 17. 296 Joonas Lotta Lahden Hiihtoseura 25:56,3 +3:01,2
 18. 291 Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 26:14,2 +3:19,1
 19. 294 Toni Huuskonen Viitasaaren Viesti 26:44,5 +3:49,4
 20. 292 Miika Haataja Kuusamon Erä-Veikot 27:15,0 +4:19,9
 21. 312 Kimmo Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 27:53,6 +4:58,5