Tulosarkisto > Tulokset 2016 > Ylivieskan kaupungin koulujen väliset hiihdot 3- 9 lk 1.3.2016

Koululaisten Hiihtokilpalut 1.3.2016 ( V ) Huhmari

3 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.16Jasmin KarsikasKivioja11:21,6
2.22Helmi HietanenRaudaskoski11:56,7
3.23Sofia ParkkilaOjakylä12:25,7
4.10Maria KokkoniemiRaudaskoski12:35,2
5.9Emma RaudaskoskiRaudaskoski12:49,2
6.20Tytti HuttunenKataja13:24,6
7.5Peppi Oja-KippolaNiemelä13:55,6
8.3Pinja JärveläPäivärinta13:59,9
9.19Oona LöytynojaRanta14:43,5
10.4Janette SärkiojaRanta15:02,9
11.7Essi KatajalaKivioja15:44,4
12.13Henna MattilaPäivärinta16:11,9
13.11Iida RautakoskiRanta16:23,4
14.25Noora HaapakoskiRanta16:34,7
15.14Anni KauppilaKivioja17:11,4
16.17Wendla HintsalaRahkola18:05,2
17.6Tiia LaitalaRahkola20:38,6
18.24Inga TyrväinenKataja21:01,3
19.8Sofia KantRahkola22:22,9
20.18Ellen JunttilaRahkola22:28,7
21.15Roosa AuremaPäivärinta29:16,9
21Katariina AuremaPäivärintaDNF

3 lk pojat 2,0 km ( V )

1.47Petrus TuomaalaKataja9:11,6
2.34Tuomas NauhaRanta10:21,2
3.35Aapo JärveläPäivärinta10:41,7
4.30Roni NiskanenRaudaskoski11:16,2
5.32Touko HäggmanOjakylä11:18,4
6.45Jere HarjuRaudaskoski11:23,2
7.37Joonas TimlinKataja12:44,3
8.40Edvard TyppöRanta12:49,3
9.44Tuukka PehkonenOjakylä12:52,8
10.42Petrus LatvakoskiKataja13:37,1
11.50Lauri SipiläPäivärinta14:41,6
12.46Semi SäilyKivioja15:10,9
13.48Luka NissiläRahkola16:45,1
14.29Niklas SakkoPäivärinta16:47,5
15.28Mika HautakoskiPäivärinta17:05,5
16.43Matias HautamäkiKivioja17:22,3
17.33Aatos NurkkalaNiemelä19:45,4
18.39Heikki ValtonenRahkola22:30,1
19.31Jesse RahjaVähäkangas28:19,5
20.49Henrik RautioRahkola30:14,6
21.36Jyri HakalaPäivärinta44:05,5

4 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.61Kaisa PäivärintaRaudaskoski8:25,8
2.64Oona KukkolaPäivärinta9:04,5
3.80Asta TimlinNiemelä9:20,1
4.59Nina JutilaOjakylä9:27,7
5.86Sara TaittonenRanta10:16,6
6.78Ella JutilaKivioja10:41,4
7.62Oona JakolaOjakylä11:03,1
8.66Iida PerttulaPäivärinta11:12,4
9.65Helmi SillanpääPäivärinta11:14,3
10.56Sofia Pahikka-ahoRahkola11:54,8
11.74Kaisla RautakoskiRanta11:58,6
12.76Vilma VähäkangasRaudaskoski12:04,3
13.67Eerika HietalaNiemelä12:09,1
14.81Amalia PaakkiRanta12:22,8
15.54Anna-Sofia KokkoniemiRaudaskoski12:28,1
16.72Vanessa NukariPäivärinta13:38,5
17.77Sara RasmusRahkola13:45,9
18.63Sofia RauhalaVähäkangas13:49,2
19.82Taru SoukkaKataja13:56,4
20.73Linnea YlimäkiRahkola14:25,4
21.58Lauriina YlimäkiRahkola14:34,7
22.60Mimmi JukaKataja14:39,9
23.70Aliina VähäkangasVähäkangas15:20,0
24.53Iina NissiläRahkola15:21,9
25.55Hilda PesämaaVähäkangas15:26,8
26.69Heidi SaariKivioja16:04,6
27.87Siiri SammalkangasRanta16:06,3
28.68Ella KoutonenRanta16:34,2
29.79Milla HuokuniemiRaudaskoski17:03,1
30.75Essiina KaarelaVähäkangas17:50,9
31.83Liza SalmelaKataja18:33,4
32.71Sara LepistöRahkola19:02,6
33.84Titta KalasniemiRahkola21:39,4

4 lk pojat 2,0 km ( V )

1.121Elias KiljalaPäivärinta7:40,2
2.98Elias KippolaKivioja8:31,6
3.114Kalle VuolteenahoRaudaskoski9:06,9
4.108Konsta KananenKivioja9:36,2
5.101Henry JaakolaRaudaskoski9:50,6
6.115Eetu MalkamäkiKataja9:52,8
7.111Niklas KaikkonenRaudaskoski9:54,1
8.102Konsta LeppäläOjakylä10:05,9
9.91Reima HautamäkiRahkola10:12,7
10.110Aleksi LeppäläOjakylä10:14,5
11.94Nuutti TikkanenPäivärinta10:16,4
12.90Antero NummelaRaudaskoski10:16,6
13.92Miikka JylkkäPäivärinta10:42,4
14.117Aapo KatajalaPäivärinta10:47,3
15.96Otto RaudaskoskiRaudaskoski10:50,2
16.105Elia SaariPäivärinta10:58,9
17.107Kasperi MatikainenKivioja10:59,8
18.100Klaus HeikkiläNiemelä11:28,8
19.109Otto KallioRanta11:33,1
20.116Jasu MyllykangasKivioja11:55,6
21.103Valtteri RautaojaPäivärinta12:09,8
22.95Ilmari KukkoKataja12:25,1
23.99Rasmus SimiläKataja12:32,6
24.89Elia ViljamaaKataja12:38,3
25.113Vanttu JunttilaRahkola12:49,6
26.112Eevert TaskilaRahkola12:55,2
27.118Sakari KauppilaKataja13:51,6
28.93Juuso SaariKataja14:24,0
29.106Aleksi PylväsVähäkangas15:21,0
30.122Roni KukonlehtoPäivärinta15:38,0
31.119Jarius LaaninenKivioja15:47,4
32.120Niko KangasVähäkangas17:04,2
33.97Jyri IsoniemiRaudaskoski19:20,4

5 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.146Terhi JunnoRaudaskoski7:25,5
2.144Enni-Sofia SaariVähäkangas7:34,5
3.130Jenni MatolaPäivärinta8:41,6
4.154Jenna HietalaKataja9:14,4
5.153Venla SalmelaPäivärinta9:14,8
6.138Maria NauhaRanta9:31,0
7.134Kiia LatvakoskiVähäkangas9:56,7
8.145Kanerva RautakoskiRanta10:30,0
9.128Sofia LöytynojaRaudaskoski10:38,2
10.147Siiri AhoKataja10:40,0
11.155Vilma VesaluomaPäivärinta10:43,4
12.133Sina-Safira SäilyKivioja10:45,6
13.127Lyydia HaikaraKataja10:48,4
14.140Saaga RautionahoKivioja10:51,7
15.151Leonna VälimäkiRaudaskoski11:00,2
16.142Edith HintsalaRahkola11:03,1
17.141Nelli NisulaRahkola11:06,2
18.135Emilia PulliOjakylä11:11,3
19.129Maija OjalaRanta11:50,4
20.149Fanni HäggmanOjakylä11:59,1
21.148Elisa VähäkangasVähäkangas12:17,6
22.150Emma BraxOjakylä12:42,3
23.131Sara MustonenNiemelä12:52,7
24.152Laura HerranenRanta13:08,8
25.125Taru OlliRanta13:24,5
26.132Alisa HuumoRanta13:39,5
27.126Fiina OjaPäivärinta14:37,5
28.139Elvi NurkkalaNiemelä15:16,7
29.143Saara LuotomäkiKataja16:01,1
30.137Milla TanttuRaudaskoski18:55,7

5 lk pojat 2,0 km ( V )

1.166Tatu JunnoRaudaskoski7:46,2
2.173Lauri UusitaloPäivärinta8:40,3
3.163Juho PäivärintaRaudaskoski9:04,6
4.170Juho RantalaPäivärinta9:24,7
5.176Lassi KemppainenPäivärinta9:44,2
6.180Manu HuuhaRahkola9:45,4
7.164Eemil SalmelaPäivärinta9:47,2
8.162Miro KaivosojaPäivärinta10:06,3
9.168Jaakko ErvastiRanta10:14,7
10.169Lauri SalonsaariPäivärinta10:24,3
11.177Matias TimlinPäivärinta10:34,1
12.175Jomi KontioRahkola10:57,2
13.159Niklas VähäKivioja11:08,0
14.167Ville Vanha-ahoOjakylä11:09,6
15.158Elias MarjakangasRaudaskoski11:34,3
16.181Eetu RasmusRahkola11:41,3
17.171Oskari TiinanenPäivärinta12:10,8
18.174Niko KuorilehtoRahkola14:23,9
19.178Arttu SavolainenKataja16:04,4
20.161Kaapo HannulaRaudaskoski16:32,4
21.179Niklas SavelaKataja33:35,6
22.172Julius JärvenpääKataja35:57,3
23.160Roni KontkanenKataja39:56,1

6 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.186Oona KiljalaPäivärinta6:36,5
2.188Veera VähäkangasRaudaskoski7:25,5
3.184Emma HämäläinenPäivärinta8:04,1
4.194Sofia VaahteraNiemelä9:03,0
5.195Alina LeppäläOjakylä9:27,5
6.193Veera KaarlenkaskiRanta11:30,1
7.191Karoliina LiiusRanta11:47,5
8.187Milla TyppöKivioja11:48,1
9.190Ellinoora IsoniemiRanta12:07,8
10.192Fiona SoiniRanta12:10,4
11.189Hanna SaarelaNiemelä13:19,6
12.185Janna MuholaRanta13:22,3

6 lk pojat 2,0 km ( V )

1.218Jesper OjalaPäivärinta6:34,8
2.198Jarkko ReijonenPäivärinta6:55,5
3.217Olli TimlinNiemelä7:43,9
4.201Miro JokelaPäivärinta8:16,6
5.205Tuukka SoukkaKataja8:37,0
6.216Konsta RautakoskiRanta8:42,6
7.204Jeremias NiskanenKataja8:58,2
8.210Eeli HäggmanOjakylä8:58,3
9.207Jimi LeppäläPäivärinta9:02,7
10.206Markus MatikainenKivioja9:18,3
11.209Jami KokkolaKivioja9:18,7
12.202Eetu KaikkonenRaudaskoski9:23,6
13.199Aaron RaudaskoskiRaudaskoski9:40,8
14.212Juhana KokkoniemiRaudaskoski9:42,2
15.208Leevi HollantiPäivärinta9:44,9
16.214Samu JaakolaRaudaskoski9:57,8
17.215Jasper JuolaRaudaskoski10:08,6
18.211Eemeli SimiläKataja10:27,8
19.203Topias NauhaRanta11:06,8
20.213Viljami NieminenRaudaskoski13:16,6

9 lk pojat 2,0 km ( V )

1.223Eerik JokitaloJokiranta7:22,6
2.227Niko MattilaJokiranta8:14,3
3.221Juho LöytynojaJokiranta8:30,0
4.220Joona HarjuJokiranta8:44,5
5.222Jere LinnalaJokiranta8:57,3
6.226Miska RättyäJokiranta9:31,1
7.224Ville OjalaJokiranta10:14,0
8.228Tuukka PylväsJokiranta11:00,7

7-8 lk pojat 2,0 km ( V )

1.232Kasper OjalaJokiranta6:01,2
2.239Miro JylkkäJokiranta6:02,8
3.248Eetu PaananenJokiranta6:20,9
4.234Joonas SalomaaJokiranta7:38,6
5.246Niko JutilaJokiranta7:59,9
6.236Eemeli KittiläJokiranta8:23,6
7.237Aatu SaastamoinenJokiranta8:36,8
8.244Aatu HakalaJokiranta8:39,9
9.238Juhana PitkäläJokiranta8:50,7
10.249Kalle AinaliJokiranta8:54,8
11.233Andreas ViljamaaJokiranta9:00,9
12.240Eetu HeikkalaJokiranta9:12,3
13.243Kim SaariJokiranta9:41,0
14.241Mika HautamäkiJokiranta9:42,1
15.235Robert MuholaJokiranta10:20,4
16.231Petri IsokoskiJokiranta10:56,2
17.247Matias RautionahoJokiranta11:04,4
18.242Nino SipiläJokiranta11:49,3

9 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.254Lotta TuomaalaJokiranta9:24,6
2.255Aino LehtinenJokiranta9:39,5
3.252Ruut NiskanenJokiranta10:37,6
4.253Noora HuhtaJokiranta10:42,0
5.256Jenna KantolaJokiranta11:51,7

7-8 lk tytöt 2,0 km ( V )

1.259Nelle OjakippolaJokiranta7:05,3
2.261Emma JunnoJokiranta7:19,7
3.262Venla SalmelaJokiranta8:17,9
4.260Linnea JokitaloJokiranta8:30,5
5.264Emmi VierimaaJokiranta9:13,7
6.265Helga HintsalaJokiranta9:51,8
7.258Vilma HintsalaJokiranta10:22,8