Tulosarkisto > Tulokset 2016 > Hiihdon Sotilas-SM Kilpailut, Partiohiihto 24.3.2016 Sodankylä

Hiihdon Sotilas-SM Kilpailut Partiohiihto 24.3.2016 Sodankylä

C-Sarja 24,0 km

1.3KAINUUN RES. 2.10.35,9
Res ltn Harri Hakkarainen, Res ylik Mikko Alakärppä, Res alik Tommi Peltonen, Res korp Teemu Köngäs

2.2ET-KARJ RES. 2.14.51,1
Res kapt Ari Jussila, Res kapt Jukka Mursinoff, Res kapt Juha Ovaska, Res kapt Jorma Heimala

A-Sarja 24,0 km

Lähti : 9, Keskeytti : 0, Hylätty : 0

1.14KAIPR-1 1.19.44,3
Ylik Petteri Kymäläinen, Ylik Antti Raatikainen, Alik Iiro-Mikko Harju, Alik Tuomas Nurkkala

2.11MAASK-1 1.29.44,1
Kapt Tapio Kruuse, Ylil Arto Hakala, Rak Aapo Ahonen, Jääk Teemu Kokkonen

3.9JPR-1 1.31.01,0
Kapt Jaakko Jokela, Kapt Teppo Lankila, Jääk Ville Karasti, Jääk Max Enbuske

4.6P-KR-1 1.34.25,8
Ylil Markus Tuomisto, Ylil Mika Ropponen, Upskok Elmo Eskelinen, Upskok Elmeri Karjalainen

5.7PORPR-1 1.40.27,1
Kapt Ilari Köykkä, Kers Ristomatti Hakola, Kok Oskari Joukas, Korp Anssi Huostila

6.8UTJR 1.46.01,6
Ltn Samu Sievälä, Ylik Lassi Vitikka, Alik Valtteri Paananen, Alik Arttu Roivainen

7.26KARPR 1.46.34,0
Kapt Petteri Lepistö, Ltn Juho Siikilä, Kok Juho Mikkonen, Alik Aleksi Luhtanen

8.12KAARTJR 1.59.35,7
Ltn Jussi Yli-Renko, Ylik Niko Nättinen, Opp Eero Saleva, Opp Miika Tenhunen

9.13PSPR 2.04.56,9
Inskapt Petteri Tuura, Vääp Tero Miettinen, Upskoko Akseli Vuorinen, Psm Carlo Kupila

B-Sarja 18,0 km

1.30KR 1.01.21,6
Vanhrvja Petri Koivisto, Vanhrvja Keijo Pintamo-Kenttälä, Vanhrvja Tuomo Heikkinen, Vanhrvja Jari Anttonen

2.25SLMV 1.06.41,5
Ylirvja Henri Saapunki, Ylirvja Karri Hietamäki, Vanhmvja Ossi Salokannel, Vanhmvja Harri Karjalainen

3.22KAIPR-4 1.11.40,3
Kok Pauli Mäkelä, Kok Jeremias Lipsanen, Alik Wiljam Fors, Alik Timo Kurkela

4.21P-KR-2 1.12.39,9
Rvmest Risto Möttönen, Vanhrvja Timo Könönen, Vanhrvja Juha Ryökkynen, Vanhrvja Jari Mikkonen

5.17K-SR 1.13.54,5
Ykirvja Petri Lyytikäinen, Vanhrvja Mika Kaljunen, Vanhrvja Heikki Köykkä, Nuorrvja Anssi Kesonen

6.271LOGR 1.16.02,1
Maj J Keinänen, Sotmest J Mäkinen, Yliv J Kokkonen, Varh J Heikkinen

7.16KAIPR-5 1.16.32,2
Kapt Salla Riikonen, Kok Antti Järvenpää, Alik Samu Kekkonen, Alik Anton Sulkula

8.32KAIPR-3 1.18.25,2
Vääp Timo Varis, Vahtim Miika Lotvonen, Alik Joonas Huttunen, Alik Vesa Raussi

9.29PORPR-2 1.20.33,7
Kapt Tuomo Savonmäki, Inskapt Mikko Lamminpää, Kok Janne Mäkinen, Alik Toni Hålfast

10.23PORPR-3 1.24.02,6
Ltn Torsti Tähtinen, Vahtmest Antti Annala, Kok Topias Lilja, Jääk Eemeli Välimäki

11.28PVTIEDL 1.25.25,8
Ylil Veikko Turunpää, Kapt Esa Hautajoki, Kapt Veikko Turunpää, FM Antti Pesola

12.20JPR-3 1.27.56,3
Ylil Kari Mähönen, Ltn Juho Harjunen, Ltn Jukka Kaikkonen, Kers Teemu Julkunen

13.34PSPR-2 1.28.10,7
Maj Tatu Pulkkinen, Ylil Mika Hakala, Opp Ville Heikkilä, Opp Jere Kommio

14.31SATLSTO 1.30.02,9
Kapt Antti Korpi, Yliv Mika Valorinta, Vääp Juha-Matti Sivonen, Inskapt Ilkka Sipilä

15.33ILMAVE 1.45.56,0
Maj Tomi Iikkanen, Kapt Jari Virtanen, FT Jarkko Kauppinen, FM Jarno Mikkola

16.24Sotul Edustus (kilp.ulkop.) 1.57.39,5
Prkenr Timo Kakkola, Evl Juha Kylä-Harakka, Res maj Jari Tepponen, Res ltn Jouni Leppäsaajo