Tulosarkisto > Tulokset 2017 > XCM SM&ISM 9.9.2017 Nivalan Pyssymäki, PyöräRinki

Sivun palkkiotsikko

XCM-SM Miehet yleinen 75 km

1.2Kusti KittiläOTC - Croc Sports3:14:32,5
2.8Juha KangaskokkoOTC3:14:40,5+7,9
3.15Simo SohkanenHyPy/TeamEVOC3:21:00,8+6:28,3
4.19Antti KuittoHyPy/TeamEVOC3:21:01,0+6:28,5
5.14Eemil UittoLaPy / Croc Sports3:24:49,9+10:17,4
6.27Arto TikkalaProMTB/CrocSports3:27:38,4+13:05,8
7.5Markus SimeliusWVC3:31:19,5+16:47,0
8.24Mikko KupiainenHyPy/TeamEVOC3:34:01,0+19:28,5
9.11Aleksi KujalaLarsmoIF3:34:35,4+20:02,8
10.21Heikki NiskakangasIK-32/TeamLarunpyöräCervélo3:36:28,2+21:55,7
11.23Mattias StenmarkNCK3:36:44,8+22:12,3
12.10Iiro SairanenIU3:43:13,0+28:40,4
13.6Tommi HassinenGIF mtb team3:49:22,3+34:49,7
14.25Esa SaarijärviKoPy3:52:14,1+37:41,6
15.18Tuomas RantaisoPK Team3:53:53,6+39:21,0
16.62Heikki KovalainenRideep/CrocSports4:08:12,3+53:39,7
17.16Mikko Mäki-IsoOP-P4:29:53,0+1:15:20,4
22Hannu AnttilaWVC / WasaBikeServiceDNF
12Jonathan FröjdöLarsmoIFDNF
4Juha HavanaOTCDNF
3Pekka NieminenIUDNF
9Simo PajariIUDNF
30Matti TahkolaOTCDNF

XCM-SM Miehet 40v. 75 km

1.53Kalle KauppinenOTC3:26:18,6
2.48Tomi PaavolaHyPy/TeamEVOC3:34:02,6+7:43,9
3.49Jani IkonenJoensPy/Croc sports3:34:14,6+7:55,9
4.43Mikko TuoriniemiJYPS / PLC-Tec3:34:43,7+8:25,0
5.37Marko SaukkoCCH3:38:46,0+12:27,3
6.63Aki KorpelaProMTB/MedilasetMTBTeam3:39:29,1+13:10,4
7.42Jyri ViemeröRIDEEP/Croc Sports3:40:18,0+13:59,3
8.40Kim FageruddLarsmoIF3:40:40,0+14:21,3
9.38Hannu OjaPyöRi3:43:18,2+16:59,5
10.47Sami TyyneläLaPy / Team Lapierre3:44:37,1+18:18,4
11.46Markus ParkkinenNCK - VM SPORT3:45:18,2+18:59,5
12.41Jani PirttinenRIDEEP/Croc Sports3:46:54,4+20:35,7
13.36Panu VainioCCH3:52:31,0+26:12,3
14.50Jaakko MursuKuoPys3:54:48,1+28:29,4
15.35Luis FraileKorsKa3:55:58,2+29:39,5
16.33Antero SalvantoCCH4:03:52,6+37:33,9
17.39Mikko AlajokiHyPy4:04:34,9+38:16,2
18.31Julián AmorrichLibros.com4:04:48,0+38:29,3
19.34Timo MustikkamaaProMTB/Medilaser MTB Team4:06:08,3+39:49,6
20.51Mikko KallioRIDEEP4:07:07,9+40:49,2
21.52Vesa LaapasProMTB/Medilaser MTB Team4:09:18,1+42:59,4
32Samuli LaulumaaPyöRiDNF
44Toni PisanoPK TeamDNF

XCM-SM Miehet 50v. 75 km

1.54Kyosti SoiniOTC3:33:38,1
2.58Ari KansikasProMTB3:40:52,0+7:13,8
3.57Jukka RintalaRIDEEP/Croc Sports3:43:47,4+10:09,3
4.56Pekka MiilumäkiRIDEEP3:45:48,9+12:10,8
5.60Marko UittoLaPy3:52:21,7+18:43,6
6.59Harri HottiLrPy4:05:52,7+32:14,5
65Jukka KivirintaPyöRiDNF

XCM-SM Miehet 60v. 50 km

1.61Jari HautasaariOuTa3:11:41,2

XCM-SM Miehet 18v. 50 km

1.85Niko HeikkiläOP-P / Croc Sports2:19:22,1
2.81Jere HaraProMTB/Medilaser MTB Team2:24:42,5+5:20,4
3.84Joona PeräläKorsKa/Team20202:29:41,8+10:19,7
4.86Kasperi KansikasKoPy2:40:41,6+21:19,4
5.83Aksel RantanenProMTB/Croc Sports2:40:52,3+21:30,2
6.82Tuomo HirvonenJoensPy2:41:44,1+22:22,0
7.80Juho KuupakkoPyöRi3:15:26,5+56:04,3

XCM-SM Naiset yleinen 50 km

1.90Sini AlusniemiJYPS2:23:10,3
2.94Sari OrvolaOTC2:48:21,7+25:11,4
3.93Heli KylmäniemiProMTB/Medilaser MTB Team2:57:00,0+33:49,6
4.97Eevi HautajokiJYPS Junior Team / Croc Sports3:35:49,7+1:12:39,4
91Anne LinnaRovaniemiDNF

XCM FatBike 50 km

1.107Juha TalmanOTC2:29:19,4
2.106Jussi KorkeakiviOTC2:31:41,1+2:21,7
3.109Matti KangasluomaWVC2:39:58,5+10:39,0
4.113Marko KuoppalaLarsmoIF2:41:49,1+12:29,7
5.101Kai KekkiPoTa2:46:53,2+17:33,8
6.108Sakari LukkariRMTB2:50:57,0+21:37,5
7.104Mikko IsopahkalaPK Team2:52:53,3+23:33,9
8.112Matti RantanenValkeakoski3:01:23,5+32:04,1
9.105Kari Tönkyrä.3:05:17,6+35:58,2
10.111Ismo HarmaalaTuusula3:06:10,3+36:50,8
103Antero TähtisaariRollon TykkireidetDNF

XCM SingleSpeed 50 km

1.116Kalle RatilainenKuoPys2:58:25,5

XCM Marathon Cup 50 km

1.123Antti-Ville KoivistoKuoPys2:21:50,0
2.128Ville Perälä2cTeam2:24:42,3+2:52,3
3.130Petri PaakinahoOulainen2:40:11,5+18:21,5
4.120Hannu LapinlampiPK Team2:41:31,6+19:41,6
5.152Jukka MehtäläOTC2:44:21,4+22:31,4
6.118Harri SorvariOTC2:47:53,0+26:03,0
7.117Hannu KaikkonenRMTB2:48:00,2+26:10,2
8.127Martti KaijansaariOTC2:51:24,2+29:34,2
9.126Tuomas HakuliPK Team2:51:46,5+29:56,5
10.132Leena KouvaOulu2:54:37,7+32:47,7
11.131Pauliina OksanenVasa2:55:19,4+33:29,4
12.125Vesa VarisAlvajRy2:58:59,6+37:09,6
13.153Antti HärmäOTC3:01:23,9+39:33,9
14.124Esa HautajokiJYPS3:25:50,7+1:04:00,7
15.133Katriina StenmanVeloSaimaa4:27:55,9+2:06:05,9
122Janne KainulainenTeamFenixDNF

XCM Harrastajakierros 25 km

1.141Samuli NieminenKäTa1:19:20,2
2.137Tomi SikalaPyöRi1:20:09,7+49,5
3.138Osmo VanhataloPyöRi1:22:05,4+2:45,1
4.143Tuomas SalpavaaraOulainen1:27:19,6+7:59,4
5.136Juho KarvosenojaPyöRi1:31:25,6+12:05,4
6.142Teemu AnttilaKokkola1:31:31,3+12:11,1
7.151Ari UusitaloHärmä1:35:33,8+16:13,5
8.134Joona SvalaJäPy1:35:36,7+16:16,5
9.139Jonna SäisäIisalmi1:41:36,4+22:16,2
10.147Heidi KuupakkoPyöRi1:54:29,2+35:09,0
11.135Timo MäkinenJoku paikallinen Tuira1:59:34,7+40:14,5
12.144Ulla TervoKajaani2:04:52,5+45:32,2
13.145Lotta ArkkoJYPS2:07:20,6+48:00,4
14.146Tarja HautajokiJYPS2:07:20,7+48:00,5
15.150Sari LehikoinenLrPy2:11:36,0+52:15,7
140Timo TervoKajaaniDNF

Juniori Kierros 16v. 25 km

1.149Filip KoivuniemiLarsmoIF1:43:44,5

Juniori kierros 12v. 7 km

1.206Elias HämäläinenHyPy / Croc Sports19:06,2
2.203Otso LaakkonenJoensPy19:35,6+29,4
3.209Veli LampilaProMTB/Medilaser MTB team19:37,2+31,0
4.207Juuso VähäsöyrinkiNivala19:42,0+35,8
5.205Kalle KylmäniemiProMTB/Medilaser MTB Team21:52,5+2:46,3
6.204Rasmus HuhtamäkiLarsmoIF22:04,6+2:58,4
7.201William SundkvistLarsmoIF22:08,8+3:02,6
8.208Väinö KangasluomaWVC23:53,5+4:47,3
9.210Salla MustikkamaaProMTB/Medilaser MTB Team26:12,2+7:06,0
10.202Pyry PosioOTC26:15,6+7:09,4
11.216Sulo LaapasProMTB/MediLaserMTBTeam36:42,8+17:36,6
12.213Sanni SuomuGIF36:43,7+17:37,5
13.212Karoliina KylmäniemiProMTB/Medilaser MTB Team57:48,3+38:42,1

Juniori kierros 14v. 14 km

1.215Aleksi ArkkoJYPS / Junior Team44:58,5